Kimdir?

Ocak 2016

Dağhan Uzgur (d. 10 Temmuz 1981, Bursa), elektronik alanında lise eğitimi sonrası Almanya’da Loewe AG’de stajını tamamlamış ve 2003 yılında Uludağ Üniversitesi Endüstriyel Elektronik bölümünden mezun olmuştur.

Okul dönemimde radyo programcılığı ile çalışma hayatına başlamış,1998-2001 yılları arasında radyo prodüksiyon alanında çalışmıştır. 2001 yılında ses-video prodüksiyon, reklam-tanıtım filmleri, internet sitesi tasarımı ve internet tabanlı yazılım konularında hizmet veren firmasını kurmuştur.

2004 yılında Türkiye’deki veri merkezi ihtiyacının oluşması nedeniyle Bursa’nın bu konudaki ilk yatırımını yapmak için çalışmalar başlatmış ve 2005 yılı sonunda internet veri hizmetleri sektörüne yönelmiş ve sahibi olduğu şirketin ticari ünvanını DGN Teknoloji olarak değiştirmiştir.

2007-2008 yılında Los Angeles Amerika’da elektronik medya yatırımları, veri merkezi altyapıları konularında incelemelerde bulunmuş, bu birikimlerini projelendirerek 2009 yılında Bursa’da veri merkezi ihtiyaçlarına göre özel olarak inşa edilen bina projesini tamamlamıştır. Bu proje içinde yer alan DGN Teknoloji toplam barındırdığı sunucu sayısı, sahip olduğu internet kapasitesi yönünden Türkiye’nin en büyük ilk 3 veri merkezinden biridir.

Dağhan Uzgur’un bilişim sektörünün geliştirilmesi adına teknoloji, siber güvenlik ve internet konularındaki yazıları ulusal/yerel dergi ve gazetelerde yayınlanıyor olup, ayrıca Bilişim Sektörü İş Adamlar ve Profesyonelleri Derneği – BİSİAD yönetim kurulu başkanı olarak görev almaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Yazılar, haberler ve söyleşiler: /medyada
Soru Sorun: ask.fm/duzgur

Comments 1

  1. mete says:

    Dağhan bey merhabalar. ben bir coğrafyacıyım ve dkotora yapmaktayım. soy isminiz olan uzgur kelimesinin anlamını araştırıyorum ve pek bilgi bulamadım. anlamını biliyorsanız ve bana geri dönüş yaparsanız sevinirim.birde balkan yada kırım göçmenimisiniz? cevaplarsanız çok sevinirim.
    teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir